Halı Sıkma Aşaması

Halı yıkama işleminden sonra halılar sıkma aşamasına aktarılır. Halı sıkma işlemi halının özelliğine göre biraz uzun veya biraz daha kısa olmalıdır. Özellikle şagi ve yünlü halılar suyu fazla içinde barındırdığı için daha fazla sıkmak gereklidir. Ancak yıllanmış halılar ise çok titiz bir sıkma işlemi yapılmalıdır ki halıya zarar verilmesin. Ev temizliği yaklaşırken herkesin ilk düşündüğü şey halılar olmaktadır. Genellikle halı yıkama firmalarına verilen halılar bir veya iki gün önce elinizde olmaktadır bu durum böyleyken eğer yıkatmak için verdiğiniz firma iyi bir firma değilse sorularını akla getirmektedir.

İyi Halı Yıkma Firması Nasıl Anlaşılır

Halıları halı yıkama firmalarına verirken ilk dikkat ettiğiniz şey firmanın temizliğidir. Bazı firmalar çok amatörce halı yıkamaktadır bu durumda başkasının halısının kiri sizin halınıza geçmektedir. Bazı firmalar temizlik konusunda oldukça vasat durumda olmaktadır. Firmamız için yapılan yorumlar ve müşteri memnuniyet firmamız için oldukça önemlidir. Halı yıkama işlemini son teknolojiyi kullanarak özel makinelerinde ve özel deterjanlarında yapan firmamız kendi halısıymış gibi özverili bir şekilde çalışmaktadır. Hem kirlerden arınmış hem de tertemiz olmuş olan halılarınızın e durumda olursa olsun firmamız tarafından ilk gün ki temizliği getirilebilmektedir. Bayramda iki gün önce eve gelen halılar eğer düzün bir şekilde kurutulmamış ise bu sizin için sorun olabilmektedir. Firmamızın özverili çalışması sonucunda halı sıkma aşaması olarak bilinen aşamalardan geçen halılar tam kuru bir şekilde sahiplerine teslim edilmektedir.

Halı sıkma aşamaları

Halılarınızın kurutulma işlemi yine son teknolojiye özgü olan halı sıkma makinelerinde yapılmaktadır, öncelikle sıkılan ve sonrasında tekrar sus tutulan halılar için hedef tamamıyla sabunundan ve kirlerinden arınmasını sağlamaktadır. Halı sıkma aşaması bittikten sonra halı kurutma fırınlarına atılan halılar sizlere firmamızın özverili çalışmasıyla ilk gün ki temizliğinde ve tam olarak kurutulmuş olarak iade edilmektedir.

Yorum bırakın