Halı Kurutma aşaması

Halı yıkama firması olarak halılarınızı en temiz en kaliteli şekilde yıkamak ve kurutmak bizler için en önemli husustur.  Sizlere vereceğimiz hizmetin kalite standartları ve koşulsuz olarak hem tertemiz hem de tamamen kuru şekilde teslim etmek de tek isteğimizdir. Halılarınız tamamen kurutmak için birkaç aşamadan geçirmekteyiz. Bu aşamalar sırasıyla yıkama sonrası halının üzerinde bulunan su miktarını almak, üzerinde buluna fazla suyu aldıktan sonra sıkma makinesine yerleştirmek ve halıları sıkma işlemi bitirildikten sonra gün ışığına kurutmaya bırakmak. Halı kurutma aşaması halınızın temizlenmesi ve görsel olarak şık durması için gereken aşamalardan biridir.

Gün ışığı kurutmak için önemli

Halıların nem oranının giderilebileceği en iyi yer temiz havada ve gün ışığı alarak tamamen kurumaya bırakılacağı yer olmaktadır. Gün ışığında kuruyan halılarınız hem nem kokmaz, hem de bakteri oranı %0 oranına indirgenebilmektedir. Halılarınızın tertemiz olarak yıkama makinesinden çıkması ve sıkma makinesinden sonra gün ışığına bırakılması şeklinde hem sizlerin sağlığı açısından hem de firmamızın sunacağı temiz ve tam kurumuş halılar teslim etme hizmeti için önemlidir.

Henüz bazı firmalar halıları nemliyken teslim etmekte ve bu nem oranı evde serilen halılarda kalmayıp evin havasına yayılmaktadır. Bu durum hem sizleri hem de evde bulunan çocukları tehlikeye atabilmektedir. Bu önlemin alınması için halı kurutma aşaması tam anlamıyla yapılmalı halılar nemli iken teslim edil

Yorum bırakın